Strój na fitness

Jeśli nowy rok rozpoczęłaś z noworocznymi postanowieniami i już tylko krok dzieli Cię od tego, aby wybrać się na siłownię, z pewnością pierwszą rzeczą, którą zrobisz będzie zakup odpowiedniego stroju na fitness.
Podpowiadamy, co jest najważniejsze przy doborze odpowiednich ubrań, abyś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

T-shirt

Koszulka na fitness musi być przede wszystkim wygodna. W sklepach sportowych można znaleźć ich naprawdę szeroki wybór. Nie należy jednak kierować się opiniami, że najlepszy T-shirt to ten wykonany z bawełny. Siłownia to jedno z nielicznych miejsc, w których nie sprawdzą się naturalne materiały. Najskuteczniejsze odprowadzanie potu zapewnią techniczne tkaniny, takie jak poliester lub poliamid.

leginsy dla kobietSpodnie

Spodni typowo dresowych już prawie nikt nie ubiera ma siłownie. Od wielu lat królują leginsy damskie, które najlepiej sprawdzają się podczas aktywnego treningu. Wybieraj te, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Legginsy damskie powinny być także odpowiednio wyprofilowane, doskonałe propozycje kupisz w https://yups.pl/leginsy, aby nie krępować ruchów oraz nie utrudniać wykonywania ćwiczeń.

Buty

Buty to wbrew pozorom wybór najtrudniejszy, ale też najbardziej istotny. Buty na siłownię muszą zapewniać przede wszystkim stabilizację i komfort. Podeszwa powinna być wykonana z materiału, który będzie zapobiegał pośliźnięciom. Na butach sportowych nie powinno się oszczędzać, dlatego ich koszt jest najwyższy z całego zestawu stroju na fitness.

Biustonosz

Odpowiednie zabezpieczenie kobiecego biustu podczas treningów jest niezwykle istotne. Biust narażony jest na liczne wstrząsy, dlatego należy dobrać taki biustonosz, który unieruchomi piersi i odpowiednio je podtrzyma. Rozmiar odgrywa tu kluczową rolę. Stanik powinien być dopasowany, ale nie za mały.