Sposób na nieświeży oddech – jak wybrać odświeżacz do ust?

Nieprzyjemny oddech z ust może w znaczący sposób utrudniać codzienne funkcjonowanie. Bywa powodem kompleksów, może przyczynić się do spadku pewności siebie, a także być źródłem niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Całe szczęście można sobie z nim poradzić. W jaki sposób? Stosując odświeżacz oddechu.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Intensywny, nieprzyjemny zapach z ust, który jest wyczuwany przez otoczenie jest określany mianem halitozy. Istnieje zaś wiele różnych przyczyn tego problemu. Wśród najczęstszych należy wymienić:

  • choroby jamy ustnej
  • nieprawidłową higienę jamy ustnej
  • niewłaściwe czyszczenie protezy
  • infekcje dróg oddechowych, szczególnie zatok
  • spożywanie pokarmów o silnym aromacie, takich jak czosnek i cebula
  • długotrwałą suchość w jamie ustnej
  • niektóre choroby, np. cukrzycę.

Zwalczenie halitozy będzie więc zależało od źródła jej powstania. Co, jeśli nie jest to możliwe ustalenie przyczyny? Najlepszym sposobem na odzyskanie komfortu będzie odświeżacz do ust, który usunie nieprzyjemny zapach.

Rodzaje odświeżaczy do ust

Odświeżacz oddechu działa natychmiastowo po aplikacji. Celem jego stosowania jest zlikwidowanie przykrego zapachu oraz odświeżenie oddechu. Takie produkty mogą stosować nie tylko osoby zmagające się z halitozą, ale każdy kto chce poczuć się świeżo. Można ich używać m.in. między posiłkami, kiedy nie ma możliwości umycia zębów. Odświeżacze do ust zawierają w swoim składzie najczęściej mentol (nadający przyjemny, miętowy zapach) oraz cynk (wiąże się z lotnymi związkami siarki, które odpowiadają za brzydki zapach z ust).

Zdarza się też, że dodatkowo posiadają substancje przeciwgrzybicze oraz olejki eteryczne, które mają wzmocnić i przedłużyć ich działanie. Jakie są rodzaje odświeżaczy do ust? Najpopularniejsze formy to odświeżacz do ust w sprayu oraz pastylki do ssania. Są to najwygodniejsze formy pozwalające na odświeżenie oddechu w każdej sytuacji.

Jak używać odświeżaczy oddechu?

Sposób użycia odświeżacza zależy od jego formy. Te w sprayu wystarczy rozpylić w jamie ustnej poprzez naciśnięcie atomizera, żeby natychmiast uzyskać zamierzony efekt. Pastylki wymagają nieco więcej czasu – trzeba poczekać aż rozpuszczą się na języku.

Jak często można stosować odświeżacz oddechu? Osoby, które stale zmagają się z halitozą powinny aplikować odświeżacz po każdym posiłku – kilka razy dziennie. Dzięki temu będą czuć się komfortowo przez cały dzień. Wybierając zaś odświeżacz do ust w sprayu warto zwrócić uwagę, żeby nie posiadał w swoim składzie cukru – będzie wówczas bezpieczny dla zębów. Na pewno szybko pomoże odzyskać pewność siebie.

Odświeżacz oddechu do nabycia w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.