Olejki – najlepsza pielęgnacja włosów

Wiele kobiet, mimo podejmowanych prób i wydawanych pieniędzy, nie może znaleźć odpowiednich dla siebie odżywek i masek. Problem z tym polega na tym, że tego rodzaju produkty zwykle mają niekorzystne składy, nie odżywiają więc włosów, a jedynie obklejają je silikonami i dodatkowo obciążają. Kiedy chce się odkryć piękno drzemiące we włosach i wreszcie naprawdę o nie zadbać, warto sięgnąć po olejki.

Co wybrać?

Popularność olejków do włosów od jakiegoś czasu zwiększa się, na fali mody na naturalne kosmetyki. Powoduje to, że wiele takich preparatów można znaleźć nawet w zwykłych drogeriach. Warto jednak zachować ostrożność przy ich wyborze, gdyż wiele takich produktów nadal jest mieszaniną silikonów i innych niedobrych dla włosów substancji, zawierając na przykład tylko niewielki dodatek, czy to oleju arganowego, czy jojoba. Tymczasem dla włosów dobre są tylko naturalne oleje i tylko takie warto wybierać. Wpływają one na włosy fantastycznie, nawilżając je, wygładzając i nabłyszczając, przy czym jest to dogłębne odżywienie, a nie tylko doraźne upiększenie i wygładzenie jak w przypadku drogeryjnych masek i odżywek. Świetnie sprawdzają się na przykład olejki indyjskie, wykonywane z owoców, na przykład amli, a także ziół. Trzeba jednak dobierać je metodą prób i błędów bądź kierując się porowatością swych włosów. Godne polecenia olejki można także znaleźć wśród kosmetyków O’Right z EcoAndWell. Są to prawdziwie luksusowe produkty, których stosowanie daje doskonałe efekty.

Także do ochrony

Oleje do włosów można stosować zamiast masek, przed myciem włosów. Pielęgnują włosy i skórę głowy, ale nie jest to jedyna możliwość ich stosowania. Świetnie sprawdzają się także stosowane po myciu włosów, gdyż chronią przed wysoką temperaturą, słońcem oraz znakomicie zabezpieczają końcówki przed rozdwajaniem i niszczeniem – są w tym zakresie świetnym zastępstwem silikonowych jedwabi. Do takiego zastosowania jednak lepsze będą kosmetyki O’Right niż oleje indyjskie, gdyż te drugie mają nazbyt intensywne zapachy, które nie każdemu się podobają.