Niezawodna maść na opryszczkę

Opryszczka może skutecznie uprzykrzyć nam życie. To choroba wirusowa, która objawia się w postaci swędzenia, zaczerwieniania i powstawania pęcherzy. Obecnie występuje w wielu formach. Jeśli zauważymy pojawiającą się opryszczkę, trzeba działać jak najszybciej. Na uznanie zasługuje lek na opryszczkę, który może mieć formę tabletek lub maści. Produkt ma za zadanie sprawnie i skutecznie wyleczyć ten defekt kosmetyczny. Gdzie znajdziemy tabletki na opryszczkę? O czym pamiętać podczas wyboru? Co oferują producenci?

Tabletki na opryszczkę

Leki doustne na opryszczkę działają na tej zasadzie, że hamują proces namnażania się wirusów z grupy Herpes. Posiadają w składzie przeciwwirusowy acyklowir. Producenci oferują różne preparaty, które różnią się głównie zawartością acyklowiru w jednej dawce.

Zazwyczaj przedział obejmuje od 200 do 400 mg. Co ciekawe, dostępne są też leki na opryszczkę w formie kropli, gdzie składnikiem aktywnym jest pranobeks inozyzyny. Wykazuje on działanie immunostymulujące. Poza doustnym leczeniem, wskazane jest też leczenie miejscowe. 

Maść na opryszczkę

Kremy, żele i maści na opryszczkę zawierają w składzie denotiwir, acyklowir i dokonazol. Te substancje mają na celu zahamować rozwój wirusów i złagodzić objawy opryszczki. Pozwalają także wyleczyć problemy z nawracającymi defektami. W niesterydowych kremach stosuje się laktoferynę. Utrudnia ona wniknięcie wirusa do wnętrza komórek nabłonka, łagodzi pieczenie i zmniejsza ryzyko powstawania blizn. Nie zapominajmy o tym, ze żel na opryszczkę może zawierać w składzie substancje wysuszające zmiany chorobowe, w postaci krzemowego kwasu.

W kremach producenci stosują substancje regenerujące i łagodzące, takie jak alantoina. Istotne są też substancje antyseptyczne, ściągające i przyspieszające gojenie. Siarczan i tlenek cynku ma za zadanie działać przeciwzapalnie i nawilżająco. Szeroka oferta preparatów na opryszczkę obejmuje niezawodne sztyfty. Miejscowe działanie produktu bazuje na właściwościach pielęgnujących lub na leczeniu zmian. Do tego celu wykorzystuje się głównie wyciąg z mięty, melisy, wosk pszczeli, czy lanolinę. 

Jak widać, istnieje wiele produktów, które spełnią nasze oczekiwania. Jeśli nie wiemy, jaki lek na opryszczkę wybrać, skorzystajmy ze wsparcia sprzedawcy w aptece online lub poprośmy o poradę lekarza. Dzięki temu zyskamy pewność, że maść na opryszczkę doskonale spełni swoje funkcje.

Nie bez znaczenia są znani producenci tabletek na opryszczkę, którzy oferują naturalny skład i skuteczne działanie.