Modne spodnie damskie: najpopularniejsze fasony na najbliższe lata

Przed XIX wiekiem kobiety przez długi czas nie mogły nosić spodni, a przynajmniej nie wypadało tego robić. Choć od początku sprawa nie była prosta, w latach dwudziestych stały się nieodłączną częścią garderoby współczesnej kobiety. Jakie spodnie damskie są teraz modne?

Spodnie rurki – jeden z najmodniejszych stylów damskich

Spodnie rurki, zwane też spodniami skinny to jeden z najmodniejszych damskich fasonów. Sprawiają, że kobieta wygląda elegancko i szykownie.

Termin “rurki” pochodzi od amerykańskiego określenia “skinny” z początku XX wieku, który określał styl spodni o wąskiej szerokości nogawki, ale nie obcisłej. Słowo “skinny” jest dziś często używane jako synonim dostosowanego do osoby szczupłej.

Modne spodnie damskie Skinny to najgorętszy styl dla kobiet i w najbliższym czasie się to nie zmieni. To dlatego, że są tak pochlebne i zgodne z większością kształtów ciała.

spodnie damskie

Można nosić je na różne sposoby: z obcasami, trampkami, płaskimi obcasami, klapkami itp. Mogą być swobodne lub szykowne, w zależności od tego, z czym je nosisz. Spodnie damskie dają naprawdę nieograniczone możliwości.

Spodnie Palazzo – ciekawa alternatywa dla sukienek

Spodnie damskie palazzo jak np. te dostępne tutaj początkowo projektowano dla włoskiej arystokracji. Zostały zaprojektowane tak, aby były luźne i wygodne, umożliwiając użytkownikowi łatwe poruszanie się. To wtedy kobiety zaczęły je nosić publicznie. Wygląda na to, że termin palazzo pochodzi od słowa pałac, w którym początkowo noszono tego typu spodnie. Można je prześledzić do XVI-wiecznych Włoch, kiedy te spodnie nazywano “pantalonami paonazzo”.

Współczesne znaczenie tego typu spodni to luźniejsze, wygodniejsze, dopasowane spodnie z szerszym rozcięciem nogawki niż sukienka czy zwykłe spodnie.