Maxi długość

Kobiety noszą sukienki do kostek od wieków. Najpierw było to spowodowane tradycją i przekonaniami, dziś jest to podyktowane moda i osobistymi upodobaniami.

Mimo że długo na topie była mini, to maxi zdetronizowała szybko swoją krótką konkurentkę.

Uosobienie kobiecości.

Kiedyś najbardziej podniecającym elementem kobiecego ciała były kostki i obojczyk. Tylko dlatego, że większość ciała była zakryta. Kobiety mogły wykorzystywać to do nie zawsze dobrych celów, a ukazanie nawet centymetra nagiego ciała działało na mężczyzn elektryzująco co często zakłócało ich logiczne myślenie.

Sukienki maxi dziś

Dzisiejsze sukienki znacząco różnią się od dawnych. Łączy je w zasadzie jedynie długość, ale materiał, wzór i ilość warstw zdecydowanie odbiegają od siebie. Różnorodność stylów każdej kobiety napędza rynek, a krojów sukienek jest coraz więcej.

Letnie wersje na ramiączkach z cienkiej bawełny, wiosenne kilkuwarstwowe, kwieciste modele na krótki rękaw, dopasowane do ciała wieczorowe suknie bez pleców, ekstrawaganckie seksowne suknie z dekoltem odkrywającym pępek idealne na czerwony dywan.

Różnorodność tkanin, zdobień i kolorów również sprzyja indywidualności i, mimo że wiele kobie nosi sukienki maxi, każda z nich jest inna.

Dodatki

Różnice między kobietami pogłębiają dodatki, które jedną i tę samą sukienkę mogą diametralnie odmienić. Połyskujący żakiet z czarnej skóry zmieni kwiecistą sukienkę w rock&rollową wersję, tymczasem w ciągu dnia otulona w długi sweter suknia tworzyła romantyczny, delikatny obraz.