Kiedy zakładać długie, a kiedy krótkie kolczyki?

Wybór odpowiedniej biżuterii to ukoronowanie stylizacji. Dobrze dobrane kolczyki nie tylko podkreślą naszą urodę, ale również będą świetnie wyglądały z ciuchami. Jak wybierać kolczyki, by były eleganckie i subtelne?

Kolczyki krótkie

Kolczyki srebrne są bardzo chętnie zakładane przez kobiety nie tylko do pracy, na codzienne spotkania, ale również na specjalne okazje. Małe, delikatne kolczyki warto założyć do każdej stylizacji, gdy tylko nie jesteśmy pewne, jaka biżuteria byłaby na daną okazję odpowiednia.

Kolczyki srebrne z ozdobnymi kamieniami podkreślają kolor oczu oraz dopasowane do stylizacji uwydatnią jej delikatny urok. Kolczyki delikatne są idealnym wyjściem na każą uroczystość. Warto pamiętać, że umiar jest najważniejszym wyznacznikiem elegancji.

Długie koczyki

kolczyki

Długie kolczyki srebrne są bardziej wymagające. Koła nie wyglądają atrakcyjnie u kobiet, które mają okrągłą twarz. Dużo korzystniej jest założyć kolczyki, które są duże, ale ich kształt jest wydłużony.

Długie kolczyki nie zawsze sprawdzają się, gdy kobieta ma długie włosy. Najkorzystniej wyglądają kolczyki długie, spływające wraz z włosami. Nie jest to również najwygodniejsze rozwiązanie. Kolczyki mogą plątać się we włosy i przeszkadzać.

Długie włosy, upięte w fantazyjne fryzury są idealne, by dopasować do nich większe, dłuższe kolczyki. Dzięki upięciu możemy mieć pewność, że włosy nie będą przeszkadzały. Jednocześnie fryzura zrównoważy ciężkie, duże kolczyki, a stylizacja będzie odważna, niecodzienna i charakterystyczna.