Jaki rodzaj kurtki puchowej wybrać?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać ciepłą kurtkę zimową damską, trzeba wiedzieć, jakie są dostępne wypełnienia kurtki puchowej damskiej. Poniżej omówimy najbardziej modne wypełnienie kurtek damskich zimowych w tym sezonie

Skład naturalnego puchu pierzowego

kurtka zimowaPuch jest lepszy w magazynowaniu ciepłego powietrza niż większość syntetycznych odpowiedników. Zwłaszcza jeśli puch jest ułożony w dwóch warstwach. Producenci najczęściej łączą puch z pierzem. Ważna jest przy tym proporcja podana na etykiecie. Im więcej puchu, a mniej pierza, tym produkt będzie cieplejszy.

Na przykład, model z wypełnieniem puchowym o proporcjach 80:20 będzie dobry na spacery w mroźne dni. Jeśli przez większość czasu poruszasz się samochodem lub komunikacją miejską, a rzadko chodzisz na spacery, wybierz produkt o proporcjach 60:40 lub 50:50.

Kurtka zimowa damska z puchu posiada wysokie właściwości ocieplające, długa żywotność i lekkość. Wysoka chłonność materiału pozwala na szybkie wchłanianie wilgoci i jej odparowanie. Puch jest przepuszczalny dla powietrza i nie zbija się w grudki.

Kurtka z eko-puchu

Eko-puch to zaawansowane technologicznie wypełnienie na bazie włókien roślinnych i polimeru. Materiał jest grudkowaty, miękki w dotyku i przyjazny dla środowiska. Dla mieszkańców regionów północnych jest to prawdziwa gratka, ponieważ eko-puch pomaga komfortowo przetrwać mrozy do -40 stopni. Dlatego wypełniacz jest często używany do szycia kombinezonów narciarskich, sprzętu myśliwskiego i wędkarskiego.

Do zalet eko-puchu należy również wysoka trwałość, lekkość, odporność na pleśń i grzyby. Materiał nie gniecie się, dobrze znosi częste pranie i nie krępuje ruchów. Wszystkie te niuanse muszą być brane pod uwagę, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiednią kurtkę zimową dla kobiety.

Wysokiej jakości kurtka zimowa damska to coś co znajdziemy w sklepie Yups: https://yups.pl/pol_m_Odziez_Kurtki-i-Plaszcze_Kurtki-zimowe-262.html. Ich oferta jest bogata w różne style oraz materiały, więc jest w czym wybierać.