Jak wybrać dobry damski zegarek?

Zegarki są bardzo specyficznymi urządzeniami. Z jednej strony ich przeznaczenie jest jasno i czytelnie określone, czyli prowadzenie pomiaru i wskazywanie aktualnego czasu. Z drugiej jednak strony kunszt ich wykonania jest tak ogromny, że często są ozdobą i biżuterią nie mniej zapierającą dech w piersiach co najpiękniejsze kolczyki, czy też wisiorki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Nie ma znaczenia czy kupuje się damskie zegarki, czy męskie, zawsze są to bardzo skomplikowane urządzenia, które muszą spełniać wiele parametrów, aby działać w pełni sprawnie i niezawodnie. Zegarki Nildess- na co zatem zwracać uwagę przy jego zakupie? Przede wszystkim na jego mechanizm. Zdecydowanie najpopularniejszy jest kwarcowy, który jest stosunkowo tani i niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Zasilany baterią jest łatwy w naprawie i niezwodny. Drugi mechanizm jest automatyczny, którego cechą charakterystyczną jest płynąca wskazówka. Jest on bardzo efektowny w działaniu, jednak za sprawą swojego skomplikowania będzie bardzo trudny i kosztowny w późniejszej naprawie.

Kolejną sprawą, na którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jest użyte do produkcji zegarka szkiełko. Niestety w przeważającej większości damskie zegarki posiadają szkiełko hesalitowe, które choć tanie, to jednak jest również niezwykle delikatne i bardzo szybko można je zarysować. Z tego powodu poleca się zainwestować w szkło mineralne lub najlepiej szafirowe, które cechować się będzie zdecydowanie najwyższą odporność.

A co z estetyką?

Wybór damskiego zegarka to jednak nie tylko aspekt techniczny, ale także estetyczny. Zegarek ma być również biżuterią, która ozdabiać będzie ciało osoby go noszącej. Warto w tym puncie zwracać uwagę, chociażby na rodzaj zamontowanego paska przy zegarku, choć jednocześnie należy pamiętać, że w razie potrzeby można go dowolnie zmieniać. Drugą sprawą jest rozmiar samego zegarka. Przyjmuje się, że damski zegarek nie powinien być szerszy niż 38 mm, jednak zasada ta jest dość płynna i kobieta, która chce, aby jej zegarek był widoczny i wzbudzał zachwyt, bez problemu może zakupić model ze znacznie szerszą tarczą.