Jak nosić czapkę żeby nie zniszczyć fryzury?

Zimą, każda kobieta staje przed dylematem – marznąć, czy dobrze wyglądać. Legendy mówią, że człowiek najwięcej ciepła traci przez głowę, więc czapka wydaje się być nieodzowna przy brzydkiej pogodzie. Tyle, że  równocześnie ukryje długo układaną fryzurę… a kiedy się ją ściągnie z głowy, to pozostawi zgliszcza.

 

Dobierz dobry model czapki

Włosy pod czapką tracą objętość i stają się przyklapnięte. To fakt, który trudno ominąć, ale możemy starać się zniwelować ten efekt. Przede wszystkim należy wybrać czapkę typu oversize. Jeżeli czapka damska będzie przylegać zbyt mocno do głowy, to będzie łamać włosy i przyspieszać przetłuszczanie się włosów.

 

Suchy szampon

Jego opakowanie można nosić przy sobie w torebce. Jeżeli po ściągnięciu czapki włosy wyglądają nieszczęśliwie, to suchy szampon pozwoli na odświeżenie ich w kilka minut.

 

Fryzura na podróż

Mając długie włosy możemy wiązać je w estetyczny warkocz z boku głowy lub kłos. Większość włosów będzie bezpiecznie poza czapką, ale równocześnie nie będzie kompletnie rozpuszczona i swobodna. Po ściągnięciu czapki, można warkocz delikatnie rozpleść i cieszyć się falami.

 

Pogodzić się z losem

To chyba najlepsza opcja! Nikt zimy nie przeskoczy, dlatego należy się nią cieszyć. Wystarczy poszukać damskiej czapki, w której czujemy się dobrze i włączyć ją w nasz styl ubierania się. To w końcu element stylizacji, którego nie używamy cały rok… a przecież wystarczy odrobina fantazji!