Dlaczego warto używać sól do stóp?

Dbanie o wygląd swojego ciała jest istotne z wielu względów, zaczynając od samopoczucia po kwestie związane ze zdrowiem. Dbać o siebie należy zarówno zaczynając od diety i zdrowia aż po wygląd zewnętrzny przez pryzmat którego jesteśmy postrzegani przez innych. Wrażliwą jednak bardzo ważną kwestią która zainteresuje głównie kobiety są stopy. Wygląd stóp jest istotny ze względu na konieczność założenia otwartego obuwia na różne sytuacje. Jak więc dbać o stopy?

Dbanie o stan stóp z użyciem soli – jak to robić?

Zmagając się z twardą skórą na podeszwach stóp, piętach i palcach warto jest używać rozwiązań które nie wymagają ingerencji fizycznej w stan naskórka. Używanie pumeksu niestety jest jednym z gorszych rozwiązań ponieważ możemy podrażnić naskórek zbyt energicznymi ruchami a w skrajnych przypadkach nawet naruszyć jego integralność. Używanie pumeksu może również przyczynić się do powstania infekcji a w przypadku grzybicy do rozniesienia jej po całej stopie. Alternatywą są sole do stóp. Sól do stóp to doskonałe rozwiązanie do zmiękczenia skóry i poprawy jej wyglądu. Kąpiel stóp pozwoli nie tylko sprawić że stopy będą wyglądały na bardziej delikatne ale również pozwolą ograniczyć ryzyko grzybicy. Grzybica może być dolegliwością która poza nieprzyjemnym zapachem sprawia że nasza skóra nie wygląda estetycznie. Regularne soli do kąpieli stóp pozwoli na zmniejszenie ryzyka powstania nowych wykwitów i stopniowe zmniejszanie się stanów grzybiczych. 

gehwol sól do stóp

Pozytywne efekty działania soli do stóp 

Sól do moczenia nóg jest produktem przede wszystkim tanim i powszechnie dostępnym, przy tym bardzo skutecznym. Moczenie stóp w soli może pomóc zwalczyć grzybice i niwelować negatywne skutki jej występowania. Dla kobiet pracujących na nogach przez całe dnie taka kąpiel pomoże odzyskać gładką skórę na piętach i podeszwach stóp. Pomijając nawet aspekty korzystne dla wizerunku naszych stóp sama kąpiel solna może być bardzo przyjemnym uczuciem i idealnym czasem spędzonym po pracy. Wystarczy kilkanaście minut i już odczujemy pozytywne działanie tego typu soli na nasze stopy. 

Sól do stóp pozwala

  • Przywrócić stopom ich gładką skórę 
  • Zniwelować pękanie skóry na piętach
  • Leczyć i zapobiegać powstaniu grzybicy 
  • Poprawa ogólnego wyglądu stóp

Należy pamiętać aby przy stosowaniu soli do stóp zwrócić uwagę na jej działanie i w przypadku negatywnych efektów przestać ją stosować. Sól do stóp nie zastąpi wizyty u dermatologa w przypadku poważnych objawów grzybicy na stopach. Mimo wszystko jest to doskonała terapia i profilaktyka do codziennego stosowania.