Dlaczego opłaca się kupić pastę do zębów bez fluoru?

Po naturalne kosmetyki sięga coraz więcej osób. Obecność naturalnych składników w tych produktach sprawia, że wyroby te są bezpieczne, mogące być w stałym użytku. Warto kupić te preparaty zwłaszcza, jeśli chodzi o pielęgnację jamy ustnej.

Pasta do zębów bez fluoru pozwala poprawnie dbać o zęby, dziąsła, przestrzenie między nimi, nadaje się do użytku zarówno w przypadku dorosłego, jak i dziecka. Zapewniają one tak samo silną ochronę przeciwpróchniczą, jak pasty zawierające fluor, dodatkowo ma się gwarancję, że wśród składników nie znajdzie się nic szkodliwego dla organizmu.

Jakie składniki są w paście do zębów?

 Na rynku są różne produkty, nie wszystkie z nich nadają się do ciągłego użytku. Szczególnie w przypadku jamy ustnej dziecka należy zachować szczególną ostrożność, gdy znajduje się tam fluor, dziecko nie powinno połykać takiego produktu. 

Pasty do zębów mogą mieć różny skład, obecnie w sklepach problemu konsument znajdzie taki produkt, który oparty jest tylko na naturalnych komponentach. W takim wyrobie będą:

  • ekstrakty ziołowe, na przykład z szałwii, rumianku, nagietka, mięta,
  • aloes,
  • substancje przeciwpróchnicze, na przykład ksylitol,
  • olejki eteryczne,
  • olej kokosowy,
  • krzemionka
  • aktywny węgiel.

Zdarzają się już takie artykuły, w których nie ma żadnego sztucznego składnika. Konsument nie doszuka się w nich: parabenów, drażniących substancji myjących, konserwantów, silikonów, fluoru pod żadną postacią.

Naturalna pasta do zębów nie tylko poprawnie chroni przed próchnicą, ale także jest w stanie odświeżyć oddech, usunąć naloty na zębach po kawie czy herbacie.

Wybielająca moc pasty do zębów z węglem

 Wielozadaniowość nowoczesnej pasty do zębów może zachwycić. W dzisiejszych czasach nie tylko pozwalają poprawnie dbać o to, żeby w jamie ustnej nie pojawiły się bakterie odpowiedzialne za próchnicę. Z jednym produktem odpowiednio dobranym do potrzeb można także zadbać o świeży oddech, czy właściwą biel zębów. 

Pasta do zębów z węglem jest produktem wegańskim radzącym sobie nie tylko z przebarwieniami po herbacie czy kawie, jest w stanie przywrócić naturalną biel zębów, już po pierwszym użyciu dostrzega się pozytywne efekty. Po umyciu zębów tym preparatem można zauważyć uczucie gładkich, dobrze doczyszczonych zębów, jest to zasługa tego, że aktywne składniki docierają do zakamarków jamy ustnej. Węgiel jest składnikiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu, eliminującym powierzchniowe zanieczyszczenia. Efekt wybielania jest naturalny, nie trzeba martwić się o to, że zęby będą zbyt białe.